İtalya’da 6 Haftalık Yaz Dönemi ESC Projesi

ESC projeleri Avrupa’da bulunan gençlere toplumsal farkındalık kazandırmak için Avrupa Birliği tarafından düzenlenen bir programdır. Bu projeler gönüllülü gençlere kendilerini geliştirme ve yeni deneyimler kazanma fırsatları sunuyor. Şimdi biz de sizlerle çok rağbet gören bu projelerden İtalya‘da yapılacak birine göz atacağız. 

Proje Açıklaması

Bu projenin genel seyri yerel çevrenin ve yerel kültürel mirasın korunması konuları üzerinde olacak. Tramonti bölgesinde yapılacak bu projede katılımcıların görevleri bölgedeki çevreyi temizleme ve yerel topluluk için aktiviteler düzenlemek üzerine olacak. Katılımcılar bu projede dönüşüm ve devamlılık konularında atölyelerde yer alacak ve deneyim edinme fırsatları olacak. 

Katılımcı Profili

Bu projede 18-30 yaş arası, motivasyonu yüksek, yerel topluluklara gönüllülü olarak yardım etmeye hevesli, doğayı ve doğada bulunmayı seven ve bir yaz kampında diğer insanlarla birlikte olmaktan çekinmeyen bireyler aranıyor. Katılımcılarda spesifik bir yetenek aranmıyor, sadece yeni şeyler öğrenmeye istekli ve farklı kültürlerden diğer genç insanlarla vakit geçirmekten çekinmemeniz yeterli. 

Konaklama, Yemek ve Ulaşım

Katılımcılar kamp yatakları ile donatılmış bir kreşte diğer gönüllülerle beraber konaklayacaklar. Bunun yanında yeme-içme ve ulaşım gibi diğer masraflar da karşılanacak. 

Proje Tarihleri: 14.07.2023 – 27.08.2023

Projenin Konumu: Tramonti, İtalya

Son Başvuru Tarihi: 31.05.2023

PROJE HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ VE BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top