İtalya 1 Aylık Kısa Dönem ESC Gönüllülük Projesi

Yurt dışı hayali kuruyorsanız ESC projeleri tam size göre! Avrupa Birliği’nin gençler için düzenlediği gönüllük ve dayanışma projeleri olan ESC Projelerine katılarak bilgi ve birikimler kazanabilirsiniz! Bugün ise size Kuzey İtalya‘nın Piedmont kırsal bölgesinde 1 ay sürecek olan bir ESC projesinden bahsedeceğim. Bilgi ve birikimler kazanabileceğiniz bu projenin detaylarını inceleyelim.

Proje Açıklaması

”Gözler Tamamen Açık” projesinde sürdürülebilirlik konusu üzerinde durulacaktır. Bu projede katılımcıların yeteneklerini kullanarak bölgenin düzeltilmesine katkıda bulunması, insanlar için faydalı değişiklikler yapması ve yerel halkla iletişime geçmesi amaçlanmıştır. Ayrıca katılımcılar günlük işleri paylaşacaklardır.

Katılımcı Profili

Avrupa Birliği‘nin düzenlediği ESC projelerinde katılımcı profili projeden projeye göre değişmektedir. Başvurmak istediğiniz projede katılımcılarda aranan özellikleri karşıladığınızdan emin olmalısınız. Bu projeye ise,

  • 18-30 yaş arasında olan
  • Sürdürülebilirlik konusuna ilgi duyan
  • Motivasyonu yüksek
  • Yeşil Pasaportu olan
  • Kırsal bir bölgede yaşayabilecek
  • İnisiyatif alabilen kişiler başvurabilir.
  • Ayrıca fotoğrafçılık ve film yapımı becerilerine sahip bir çift gönüllü aranmaktadır.

Konaklama, Yemek ve Ulaşım Hakkında

Konaklama, yeme-içme ve seyahat masrafları proje kapsamında karşılanmaktadır. Katılımcılar 2 ya da 3 kişilik çadırlarda bir kamp alanında kalacaklardır. Katılımcıların yemek pişirebilmesi için bir Yemek Çadırı bulunmaktadır. Günlük 5 Euro cep harçlığı verilecektir. Proje sonunda katılımcılar Youthpass Sertifikası alacaklardır. Daha detaylı bilgi için INFOPACK‘i inceleyebilirsiniz.

Konum, Zaman ve Diğer Bilgiler

Konum: Bergolo, İtalya

Proje Faaliyet Tarihi: 01/07/2023 – 31/07/2023

Son Başvuru Tarihi: Başvurular Açık

İTALYA 1 AYLIK KISA DÖNEM ESC GÖNÜLLÜLÜK PROJESİNE BAŞVURMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top