Kovan Youth Otobüs İle Avrupa Turu

Yurt dışı için kurduğunuz hayalleriniz artık hayal olarak kalmayacak . Kovan Youth ekibi olarak gençlerin de olacağı Avrupa Otobüsümüz ile size Avrupa’yı kolay ve zevkli bir şekilde gezdireceğiz. Dolu dolu eğlencelerle geçecek olan Avrupa Otobüsümüzle 14 Ülke 21 Şehri 14 gün de geziyoruz.

AVRUPA OTOBÜSÜ HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İÇİN FORMU DOLDURUNUZ

Avrupa Turu Hakkında

12 Ağustos /25 Ağustos tarihlerinde 1190 Euro ile Bulgaristan‘ dan başlayıp Yunanistan‘ da bitirdiğimiz  14 Ülke ve 21 Şehir  gezdiğimiz Avrupa Turumuz şu şekilde ilerleyecektir;

1.GÜN (12/08/20023) İSTANBUL-SOFYA-BELGRAD 00.01 İSTANBUL HAREKET

Tur öncesi bildirdiğimiz yerde ve saatte buluşarak yolculuğa başlayacağız. Gece Kapıkule Sınır Kapısı’nda Gümrük ve Pasaport işlemlerinden sonra Haskova yolundan sabah saatlerinde ilk durağımız Sofya’da şehir turunu gerçekleştireceğiz. Turumuz da St. Nedelya Kilisesi, Rus Kilisesi, Rotanda Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, Parlamento, Sofya Üniversitesi, Aleksander Nevski Katedrali Başbakanlık, NDK Ulusal Kültür Sarayı gezeceğiz ve Ulu Önder Atatürk’ün ordu evini de ziyaret etme şansımız olacak.

Sofya turu bitiminde Sırbistan’ın başkenti olan Belgrad’a doğru ilerleyeceğiz. Belgrad’ da gerçekleşecek turumuzda Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydanı gezeceğiz. Gezi sonrasında Belgrad’ da kalacağımız otele doğru hareket edeceğiz.

2.GÜN BUDAPEŞTE 

Gece yolculuğu bitiminde Macaristan’ın başkenti olan Budapeşte‘ ye ulaşacağız. Orta Avrupa’nın kalbi, doğunun Paris’i, özgürlüğün başkenti gibi kalıplar içine konulsa da Budapeşte’ye en yakışan Tuna’nın incisi diyebiliriz. Gösterişli mimarisi, renkli ve canlı sokakları, Osmanlı döneminde yapılan kaplıcaları, parlak gece siluetiyle muazzam bir şehir olan Budapeşte ile turumuza başlayacağız.

Gezimizde Tuna Nehri manzaralı Gellert Tepesini ve ardından Budin Kalesi’ni gezeceğiz. Kaleyi ve Balıkçı Tabyası’ nı keşfettikten sonra Zincirli Köprüden Peşte’ ye geçip geziye devam edeceğiz. UNESCO‘nun koruma altına aldığı Kahramanlar Meydanı ziyaret edeceğimiz ilk yer olacak . Sonrasında Tuna Nehri kıyısındaki ayakkabıların hüzün dolu hikayesini dinledikten sonra Macaristan Parlamento Binası’nı göreceğiz ve gezimizi Vaci caddesinde bitireceğiz. Alışveriş için serbest zamanınız olacak. Daha sonrasında nehir kenarındaki yapılarının ışıklandırmasıyla ünlü olan Budapeşte’de ekstra olarak Tuna Nehri’nde tekne turuna katılacağız. Gezi bitiminde Budapeşte de kalacağımız otele doğru harekete geçeceğiz.

3.GÜN VİYANA-PRAG 

Sabah kahvaltısı yapıldıktan sonra 3 saatlik eğlenceli yolculuk ile Viyana’ya ulaşacağız. Viyana’da ki ilk turumuz Avusturya’nın en çok ziyaretçi kabul eden ve zengin tarihini sembolize eden Schönbrunn Sarayı‘nda başlayacak. ‘Güzel bir bahar’ anlamına gelen Saray ismini yakınındaki doğal su kaynağından almaktadır. Saray gezisi sonrasında muhteşem mimarisi, müziği ve mutfak kültürü ile ünlü olan 1.Viyana’ya geçiyoruz. Yüzük Caddesi turumuz esnasında Viyana Opera Binası, Ulusal Tarih Müzesi, Ulusal Doğa Müzesi, Halk Bahçesi Parkı, Hofburg Sarayı, Viyana Meclis Binası, Belediye Binası ve Viyana Teknik Üniversitesini gezeceğiz. Kartner Caddesi gezi esnasında Veba Sütunu, Viyana Dom Katedrali ve Scwedenplatz’ı ziyaret edeceğiz ve alışveriş fırsatınız olacak. Gezi sonunda sonunda Prag’ da kalacağınız otele doğru hareket ediyoruz.

4.GÜN PRAG

Sabah kahvaltısı sonrasında Vltava Nehrinin iki yakasında, Bohemya’nın merkezinde yer alan ve Avrupa’nın ziyaretçi açısından 6. sırada olduğu dünyanın ise popüler turistlik yeri kabul edilen Prag şehir gezimize başlıyoruz. İlk olarak Prag Kalesi ve kale içerisinde muhteşem mimarisi ile kendinden bahsetiren Aziz Vitus Katedrali’ni de gezeceğiz.Daha sonra şehri ikiye bölen Vltava Nehri üzerindeki köprüden geçerek Eski Şehir’ e doğru yöneleceğiz. Karl Köprüsü üzerindeki heykelleri gezdikten sonra Astronomik Saat, Tyn Klisesi gibi inanılmaz yapıların bulunduğu Old Town Meydanı’na harekete geçeceğiz. Akşam verilen serbest saat bitiminden sonra gece yolculuğuna başlayacağız.

5.GÜN  AMSTERDAM

Gece yolculuğundan sonra şehri gece-gündüz gezebileceğimiz Hollanda’nın başkenti olan Amsterdam‘ da olacağız. İlk olarak Amsterdam da kalacağımız otele yerleşerek kuzey şehrini gezmek için hazırlanıp keşfetmeye çıkıyoruz. Gezimizde Dam Meydanı, Amsterdam kanalları, Red Light District, Van Gogh Müzesi, Rijks Müzesi, Vondelpark, Anna’nın Evi, Mademe Tussauds Müzesi ve Heineken’s Experience gezeceğiz. Gezi bitiminde Amsterdam’ da yerleştiğimiz otele hareket ediyoruz.

6.GÜN BRÜKSEL–PARİS

Sabah kahvaltı sonrası 3 saatlik eğlenceli yolculuktan sonra Belçika’nın mükemmel şehirlerinden olan, gurur kaynağı olarak bilinen ve çikolatası ile ünlü olan Brüksel’e doğru harekete geçiyoruz. Brüksel’de Grand Palace Hotel De Ville, Manneken Pis ve Mini Europe gezeceğiz ve Belçika’dan ayrılarak ve Paris’e doğru yol alacağız. Yolculuk bitiminde Paris de kalacağımız otele doğru harekete geçiyoruz.

7.GÜN PARİS

Sabah kahvaltısı sonrasında Aşıklar Şehri olarak bilinen Fransa’nın başkenti olan ihtişamlı Paris şehrini gezmek için yola çıkıyoruz. Pariste; Louvre Müzesi, Champs-Elysees Bulvarı, Notre Dame Katedrali, Arc de Triomphe (Zafer Takı), Ressamlar Tepesi ve Concorde Meydanını gezeceğiz. Sizin için özel olarak oluşturduğumuz haritalar ile serbest zaman içerisinde bu mükemmel şehri gezebilirsiniz. Eyfel’e sırtınızı dönerek nehir kıyısından devam edip sağa doğru yürüdüğünüzde o dillere destan muhteşem Aşıklar Köprüsü ile karşılaşacaksınız. Eğlenceli ve güzel gecen günün ardından geceyi otobüste geçireceğimiz yolculuğa devam edeceğiz.

8.GÜN CANNES –NICE–MONACO–SANREMO

Yeni güne COTE D’AZUR Üçlüsü’nü gezmekle başlıyoruz. İlk gezeceğimiz yer doğal güzellik barındıran, liman ve pek çok güzelliği de olan Fransa’nın en özel şehri Cannes. Batıda kalan Le Suquet (Eski Şehir şehrin en tarihi ve eğlenceli sokaklarını bulunduruyor.Cannes gezilecek yerler listesinde Le Vieux Port’u bulundurarak bize şehrin lüks tarafını görmemizi sağlıyor.

Gezi bitiminde Alpes-Maritimes’ in başkenti olan Nice’e doğru harekete geçiyoruz. Vieux Nice, Türkçe anlamıyla “Eski Nice” yani şehrin kale altındaki eski ve tarihi bölgesi demektir. Gezimizde Nice bize Arnavut kaldırımlı dar ve neşeli sokakları, küçük meydani ile sanki Akdeniz kabasını geziyormuş hissi verecek. Cours Saleya, Massena Meydanı,Fontaine du Soleil Nice’ da gezebileceğiniz yerler arasında .Monaco Prensliği’ni gezdikten sonra otel için Sanremo’ ya geçeceğiz.

9.GÜN PİSA – ROMA

Sabah kahvaltı sonrasında gezeceğimiz ilk yer İtalya olunca akla muhteşem mimarisi ile ve tarihi yapısıyla Pisa şehri gelmekte. Şehrin sembolize haline getilen Pisa Kulesi, Piazza dei Miracoli meydanında yer alan dünyaca ünlü yapıtlarından biridir. UNESCO tarafından koruma latına alınan Katedral Meydanı da popüler turistik meydanlarından biridir. Pisa gezi bitiminde Avrupa kültürünün merkezinde bulunan Roma’ya doğru hareket haline geçeceğiz. Roma da gezeceğimiz ilk yer Colleseum oluyor.Gezi bitimide Roma da kalacağımız otele doğru hareket edeceğiz.

10.GÜN ROMA – VATİKAN 

Avrupa’nın en küçük ülkesi olan Vatikan‘ a geldikten sonra San Pietro Meydanı’na doğru ilerleyerek Hristiyanlığın Merkezi’ni gezmeye başlıyoruz. Gezide Aziz Petrus Meydanı ve Aziz Petrus Bazilikası Vatikan’da göreceğimiz önemli yerlerden olacak ve gezi bitiminde Roma şehir gezimize devam edeceğiz. Roma’nın 7 tepesinden birin olan Palatino Tepesi üzerine kurulu Roma Forumu Kolezyum’a yakın bir noktadadır. Fontana Di Trevi veya Aşk Çeşmesi Roma da yaygın bir inanışa ev sahipliği yapmaktadır. İspanyol Merdivenleri, Santa Maria del Popolo Meydanı gezeceğimiz yerlerden biri olacak. Gezi bitiminde Roma da kalacağımız otele doğru harekete geçiyoruz.

11. GÜN FLORANSA – VENEDİK 

3 saatlik eğlenceli yolculuğun ardından Floransa’ya gelerek ilk Michelangelo Tepesinde fotoğraf molası ardından şehir merkezine doğru yola devam edeceğiz. Vecchio Köprüsü ve üzerinde bulunan dükkanları gezdikten sonra Signoria Meydanı’na geçerek Katedrali daha iyi görebileceğimiz Duomo Meydanı’na geçiyoruz. Gezi bitiminde belirli bir serbest zamanınız olacak ve rehberimizin belirleyeceği mekan ve saatte buluşarak Venedik’e doğru yol alacağız. Venediğe geldiğimiz de San Marco Meydanı’na götürecek Vapuretto’ya biniyoruz. Meydana vardığımız da San Marco Kilisesi ve Dükler Sarayı gezilecek ilk yerlerimizden. Gezi bitiminde Venedikte kalacağımız otele doğru hareket ediyoruz.

12.GÜN LÜBLİYANA – ZAGREB

Avrupa’nın en yeşil başkenti özelliğini taşıyan Lübliyana’ya doğru yol alıyoruz.. Gezi sırasında Ü̈çlü Köprü, Preseren Meydanı ve Ejderha Köprüsü ezeceğimiz yerlerden.Gezilerin bitiminde serbest zaman olacak ve belirlenen mekan ve saatte buluştuktan sonra Hırvistan’ın başkenti Zagreb’e doğru hareket edeceğiz. Gezide Dolac Pazarı, St Mark Kilisesi, ve şehrin en önemli yapıtlarından biri olan Zagreb Katedrali’ni keşfedeceğiz . Gezi bitiminde otobüse binerek ve gece yolculuğuna başlayacağız.

13.GÜN SELANİK 

Ege’nin önemli liman kentlerinden olan Selanik‘ te ilk ziyaret noktamız Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün dünyaya gözlerini açtığı ev olacak ve sonrasında Kordon’a doğru ilerleyeceğiz. Beyaz Kule, Aristotelus Meydanı, Galerius Kemeri gezeceğimiz yerlerden.Dönüş yolculuğuna çıkmadan önce kendimizi egenin serin ve ferah sularına bırakıyoruz ve son gününü eğlenceli kum, güneş ve denizle bitiriyoruz ve ardından Kavala’ya doğru yola çıkıyoruz. Gezi bitiminde İpsala Sınır Kapısı’na doğru harekete geçiyoruz.

14.GÜN İSTANBUL 

Yeni güne başlangıcının ilk saatlerinde Türkiye’ye giriş yapıyoruz ve İstanbul’a vararak katılımcılarla vedalaşıyoruz. Oluşturduğumuz başka bir seyahat rotasında tekrar görüşmek üzere, seyahatle kalın.

SIKÇA SORULAN SORULAR

1)Tur ücreti ne kadar?
Erken kayıt fiyatına özel Şubat ayına kadar 1190€’dur. Ücrete dahil olan hizmetler aşağıda yer almaktadır.
2)Vize ve pasaport işlemleri nasıl oluyor?
Pasaportu olmayan katılımcılarımızın İl/İlçe Nüfus Müdürlüğü üzerinden başvuruda bulunarak pasaport çıkartmaları gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri vizeden muaftır. Bordo pasaport sahipleri ise şirketimiz üzerinden çok girişli Schengen vizesi başvurusunda bulunmalıdır.
3)Vize kesin çıkıyor mu?
Vize başvurusunda katılımcının kişisel profili çok önemlidir. Vizenin olumlu sonuçlanması adına gerek evrak hazırlıkları gerekse vize prosesi boyunca üstümüze düşen her şeyi şirketçe eksiksiz yapıyoruz. Bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz yurt dışı turlarında %96 oranında olumlu vize sonucu aldığımızı da belirtmek isteriz.
4)Otobüsle yolculuk zor olmuyor mu?
Turlarımızda kullandığımız otobüslerimiz bu tarz yolculuklar için özel tasarlanmış lüks ve rahat otobüslerdir. Ayrıca 14 günlük turumuzun sadece 3 gecesini otobüsümüzde geçireceğiz, diğer geceler Avrupa’nın birbirinden güzel şehirlerindeki otellerimizde konaklayacağız. Her gün gözlerimizi yeni bir ülke ve şehirde açmanın ve sınırsız eğlencenin tatlı yorgunluğunu ise kabul ediyoruz.
5)Yemek işini nasıl halledeceğiz?
9 gece otel konaklamamızda sabahları kahvaltılarımızı otelimizde yapacağız. Diğer kahvaltı ve ara öğünler için seyahat öncesi kurulacak whatsapp gruplarındaki yönlendirmelerimizle sizlere hazırlatacağımız seyahatinizde tüketebileceğiniz tarzda hazır yiyeceklerden oluşan gıda çantamızı kullanacağız. Bunların dışında şehirlerin kendilerine özgü tatlarını en uyguna deneyimleyebileceğiniz yerleri de koordinatörlerimizden öğrenebilirsiniz.
6)Talep eden herkes turlarınıza katılabiliyor mu?
Turumuza yapılan başvurular ekibimiz tarafından incelendikten sonra kabul edilen katılımcılarımıza cep telefonları üzerinden dönüş yapılacaktır. Bu noktada, sınırlı olan kontenjanlarımızı Otobüslü Avrupa Turu’na uyum sağlayacağını düşündüğümüz, 18-45 yaş aralığındaki uygun katılımcılar seçilecektir. Otobüslerimizde yaş ve cinsiyet dengesine dikkat edilmektedir.
*Turlarımızda yaş aralığına uygun olmayanlar için % 5lik kontenjanımız mevcuttur.
7) Tur ücretine hangi hizmetler dahil? Ödemeyi nasıl yapabilirim?
Tur ücretine dahil olan hizmetlerimiz;
Ulaşım
Otel Konaklama
Otel konaklamalarında açık büfe sabah kahvaltısı
Şehir haritaları
Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
Hediye Paketi
Otobüs içi su, çay ve kahve ikramı
Tüm şehir vergileri
Profesyonel fotoğrafçılık (Toplu fotoğraf çekimleri)
8)Seyahat Sigortası Ödemeyi nasıl yapabilirim ?
90 Euro kapora ile ön ödemenizi tamamlayabilir ve başvuru hazırlıklarınızı yapabilirsiniz. Kalan ödemeyi ise tur başlangıcından 2 hafta öncesine kadar tamamlamanız gerekmektedir.
*Kapora ücretleri iade edilmemektedir.
Peki neler dahil değil;
Tüm kişisel harcamalar ( Yemek, şehir içi ulaşımlar vb. )
Pasaport, Vize Başvuru ve Seyahat Sağlık Sigorta Ücretleri
Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri
** Tur esnasında kaybolan misafirlerimiz ya da otobüse gelmeyen arkadaşlarımız masraflarını kendileri ödemelidirler.
9)Bu kısa sürede bu kadar şehri gezebilecek miyiz?
Tur programlarımızı süremizi nasıl ve ne kadar verimli kullanabiliriz düşüncesiyle hazırlıyoruz. Daha önce defalarca gittiğimiz ve gezdiğimiz şehirler arasında adil bir dağılım yaparak otel konaklamalarımızı da diğer şehirlerden bir adım öne çıkan, Avrupa turizminde ön planda olan şehirlere koyuyoruz. Sofya’ya ayırdığımız zamanla Paris’e ayırdığımız zaman bir olmamakta. Turda zorunlu ulaşım sürelerine uygun planlanan konaklamalar olmaktadır.
10)Konaklama yapılacak oteller nasıl?
Yıllardır tercih ettiğimiz ve katılımcılarımızın da memnuniyetini sağlayan 3 ve 4 yıldızlı otellerde konaklıyoruz. Temizlik, güvenlik, konfor ve wifi en önem verdiğimiz kriterler.
11)Kişisel harcamalarımız ne kadar tutar?
Kişisel harcamalara bir limit koyamamakla birlikte, 14 günlük bir turda ortalama minimum 350 maksimum 700 Euro arasında bir harcama sizlere rahat bir seyahat imkanı sağlar. Bu noktada yıllardır aynı rotaları gezen ve gezdiren koordinatörlerimiz sizlere şehirlerde nerelerde ne yenir, nereden daha uyguna yenir, en ucuz hediyelikleri nereden alabilirsiniz gibi yönlendirmelerde bulunacaklar. Bu sayede harcamalarınız beklediğiniz kadar olmayacaktır.
12)Yolculuk için yanımıza ne almalıyız? Bagaj hakkımız nedir?
Yolculuğunuza 1 orta boy valiz ( bagaja ) 1 adet de sırt çantası ( otobüsün üst kısmında, yanınızda olacak ) getirebilirsiniz.
Seyahatinizi kolaylaştıracak, oradaki ekstra masraflarınızı en aza indirmenizi sağlayacak çanta hazırlama tricklerimiz ise seyahatlerimizden 1 ay önce kurulan katılacağınız turun Whatsapp grubu üzerinden sizlerle paylaşılacak.

AVRUPA OTOBÜSÜ HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İÇİN FORMU DOLDURABİLİRSİNİZ

 

 

 

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top