Malta’da 52 Haftalık Uzun Dönem ESC Projesi

ESC projeleri, gençlerin Avrupa’nın farklı ülkelerinde gönüllü olarak çalışmalarına olanak tanıyan bir Avrupa Birliği gençlik programıdır. Bu projeler, sivil toplum kuruluşları, kamu kurumları, okullar ve diğer kuruluşlar tarafından yönetilir ve gençlerin kendilerini geliştirmelerine, yeni deneyimler edinmelerine ve kültürlerarası etkileşimde bulunmalarına olanak tanır. Biz de şimdi Malta‘da yapılacak bir projenin detaylarına bakacağız. 

Proje Açıklaması 

Bu projede amaç, gençlerin tarım, gıda, biyoçeşitlilik ve doğa konularında farkındalık kazanmalarına yöneliktir. Proje kapsamında, gençler Avrupa’nın farklı ülkelerinde bulunan sivil toplum kuruluşları, çiftlikler ve diğer ilgili kuruluşlarla iş birliği yaparak, sürdürülebilir tarım uygulamalarını öğrenecek, biyoçeşitliliğin korunması ve doğanın sürdürülebilirliği konusunda bilinçlenecek ve gıda üretiminde doğa dostu yöntemlerin kullanımına ilişkin deneyimler edinecekler. Bu şekilde, gençler hem kendilerini geliştirme fırsatı bulacak hem de doğayı koruma konusunda bilinçli bireyler olacaklar. 

Katılımcı Profili

Katılımcıların 18-30 yaşları arasında olması ve akıcı İngilizce konuşabilmesi gerekiyor. Ek olarak, katılımcıların projedeki çalışma konularından en az birinde lisans eğitimi almış olması gerekiyor ve ayrıca AB ilişkileri ve projeleri hakkında bilgi sahibi olmak değerlendirmede önemli bir yere sahip.

Konaklama, Yemek ve Ulaşım

Katılımcıların proje kapsamındaki tüm yeme-içme, konaklama ve ulaşım masrafları karşılanıyor. 

Projenin Konumu: Floriana, Malta

Proje Tarihleri: 01.06.2023 – 30.06.2024

Son Başvuru Tarihi: 01.05.2023

PROJE HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ VE BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top