Polonya’da 15 Günlük Erasmus+ Gençlik Değişimi Projesi

ESC projeleri için ayıracak yeterli zamanı olmayanlar için bir diğer alternatif de gençlik değişimleri. Bu proje robotik alanında ilgili olanların kendilerini geliştirmeleri için bir fırsat olabilir. Orta Avrupa ülkesi Polonya’nın üçüncü en büyük şehri Lodz‘ta, bu haziran gerçekleşecek 15 günlük gençlik değişimi hakkında detaylı bilgiye yazının devamından ulaşabilirsiniz.

Teknolojiyi “Up-Cycle”la

Artık hayatın neredeyse her alanında duymaya alıştığımız upcycling kavramı bu proje ile uygulamaya konulacak. Günümüzde robotik ve otomasyon alanlarına olan ilgi hızla artıyor ancak tasarım ve problem çözme alanlarından ziyade hazır teknoloji üzerine ilerleniliyor. Kuruluş bu durumu tersine çevirmekte kararlı. Bir AB vatandaşı yılda ortalama 500 kg atık üretiyor, bu atıkların çoğu aslında geri dönüştürülebilir malzemelerden oluşuyor. Proje katılımcıları “çöp” diye bir kenara atılmış başta plastik olmak üzere çeşitli materyallerden kendi tasarladıkları robotları yapacaklar. Süreç boyunca 3R olarak da bildiğimiz reduce-reuse-recycle prensibine bağlı kalmaları gerekiyor. Proje, modern ekolojik çözümleri yaygınlaştırmayı ve gençlerin 3D yazıcılar gibi teknolojileri kullanmayı öğrenmesini hedefliyor.

Konaklama – Yemek – Ulaşım

Konaklama ve yemek masrafları Erasmus+ tarafından karşılanmaktadır. Türkiye’den katılacak olan katılımcıların ulaşım masrafları 320€‘ya kadar karşılanacaktır.

Katılımcı Profili

Türkiye için 8 katılımcı + 1 lider olarak kontenjan belirtilen bu proje için adaylarda aranan özellikler aşağıdaki gibi.

Adayın;

  • 18-23 yaş aralığında olması,
  • İletişim kurabilecek seviyede İngilizce bilmesi

bekleniyor. Ayrıca kendi kültürünün yerel danslarını bilen ve bu alanda tecrübesi olan adaylara öncelik verilebileceği de belirtilmiş.

Lokasyon: Lodz – Polonya

Proje Tarihi: 14 Haziran 2023 – 29 Haziran 2023

Son Başvuru Tarihi: 10 Mayıs 2023

DETAYLI BİLGİ VE BAŞVURU İÇİN

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart
Scroll to Top