Slovenya 8 Günlük Gençlik Değişimi Projesi

Avrupa Birliği gençlere Erasmus+ programları ile ücretsiz bir şekilde yurt dışına çıkma fırsatları sunar. Erasmus+ programlarının alt dallarından biri olan Gençlik Değişimi Projesi ise bu fırsatlardan biridir. Bugün ise size Slovenya‘nın Portorož şehrinde 8 gün sürecek olan bir Gençlik Değişimi Projesinden bahsedeceğim. Bilgi ve birikimler kazanacağınız bu projenin detaylarını inceleyelim.

Proje Açıklaması

”Konuş – Harekete Geç” projesinde göç ve insan hakları konularının üstünde durulacaktır. Türkiye, Slovenya, Ukrayna, Romanya, İtalya ve Macaristan’dan katılacak olan 37 gencin (Türkiye’den 6 kişi) kültürlerini bir araya getirerek fikir alışverişinde bulunmaları amaçlanmıştır. Farklı kültürlere sahip olan gençlerin birbirleriyle olan iletişim becerilerini geliştirmek, göç konusunda bilgi ve birikimleri paylaşmak ve bu konu hakkında tartışarak yeni çözümler üretmek, insan hakları ile alakalı fikir alışverişinde bulunmak ve çalışmalarda bulunmak, projenin yaygınlaştırılmasını sağlamak projenin hedeflerindendir.

Katılımcı Profili

Avrupa Birliğinin düzenlediği bu Gençlik Değişimi projelerinde katılımcı profili projeden projeye göre değişmektedir. Başvurmak istediğiniz projede katılımcılarda aranan özellikleri karşıladığınızdan emin olmalısınız. Bu projeye ise,

  • 18-30 yaş arasında olan
  • Göç ve İnsan Hakları konusuna ilgi duyan
  • Fikirlerini paylaşmaktan çekinmeyen
  • Motivasyonu yüksek
  • Çalışmalarda aktif olarak yer alabilecek
  • İyi derece İngilizce bilen kişiler başvurabilir.

Konaklama, Yemek ve Ulaşım Hakkında

Katılımcıların kalacakları yer, yeme-içme ve seyahat masrafları proje kapsamında karşılanmaktadır.

Konum, Zaman ve Diğer Bilgiler

Konum: Portoroz, Slovenya

Proje Faaliyet Tarihi: 03/06/2023 – 12/06/2023

Son Başvuru Tarihi: Başvurular Açık

SLOVENYA 8 GÜNLÜK GENÇLİK DEĞİŞİMİ PROJESİNE BAŞVURMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top